Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

Zápis do první třídy

19. 3. 2018

Ve čtvrtek 22. března v 9 hodin přijde ze základní školy učitel/ učitelka - první část zápisu do první třídy.

 

kelímek Pierot

5. 3. 2018

Prosíme rodiče berušekžabiček,  aby si přinesly jeden kelímek od jogurtu PIEROT20180302_121315.jpg.     Děkujeme.

 

Březen už je tu

26. 2. 2018

Co nás čeká v březnu

 

Měsíc březen má svůj příznačný název „Jaro klepe na dveře“. Tento název nám hodně napovídá. S dětmi budeme celý měsíc pomalu a nedočkavě vyhlížet pro všechny oblíbené jaro a dozvíme se vše, co s jarem souvisí. Na jaře se příroda probouzí a začíná se vše zelenat, kvést a vonět.

Děti si vyzkouší zasadit jarní osení, budeme pozorovat, jak travička roste a celou dobu se každý o „svou zahrádku“ bude pečlivě starat.

Probereme s dětmi všechny první jarní kytičky, určitě si na některou sáhneme a přivoníme si k ní. Kytičky si vyrobíme, namalujeme, budeme se je učit pojmenovat i je budeme pozorovat přímo venku, třeba na zahradě, nebo na vycházce. Ale nebudeme pozorovat jen kytičky. Na jaře se rodí i zvířecí mláďátka. Děti se dozví, jak se vlastně říká různým mláďátkům, jak se jmenuje zvířecí maminka a tatínek. Opět si zvířátka ukážeme na obrázcích, budeme je pozorovat i ve volné přírodě. Tuto možnost budou mít děti při delší dopolední vycházce, kdy vyrazíme do lesa s baťůžky, kam nám rodiče nachystají nějaký pamlsek pro zvířátka. Mezi zvířátka samozřejmě patří i všechny druhy ptáků.

S přibližujícím se jarem budeme vyhlížet ptáky, kteří se k nám budou vracet z dalekých teplých krajin.

Další poznatky o všech ptáčcích nám povypráví slečna z OFČR, která přijde za beruškami i žabičkami s tématem „Z ptačí perspektivy“.

V březnu nás čekají i jiné kulturní akce, jako je návštěva místní knihovny na téma „Den Země“, nebo kouzelník Reno, který přijede za dětmi přímo do školky. Přímo ve školce budeme mít i planetárium, kde děti shlédnou zajímavý a poučný film.

V tomto měsíci se budeme připravovat na nejkrásnější svátky jara, a to jsou Velikonoce. Budeme si povídat o různých velikonočních zvycích, tradicích, namalujeme si vyfouklé vajíčko a také si každá třída vyrobí svého velikonočního zajíčka, kterého všichni můžou na konci března vidět v místní knihovně.

Nebudou vyrábět jen děti, ale zapojíme do velikonočního tvoření i všechny rodiče. Jedno odpoledne se všichni sejdeme, kdy si vytvoříme třeba velikonoční věnec na dveře, nebo jakoukoli jarní výzdobu, která nám bude zdobit domácnost.

S dětmi se naučíme nové písničky o jaru, zatancujeme si, zahrajeme nové pohybové hry a také se děti naučí nové básničky, které souvisí s jarem. Sluníčko nám bude častěji a intenzivněji svítit nad hlavou, tak se budeme snažit co nejvíce venku načerpat energii. Každý den se proběhneme venku na zahradě, nebo půjdeme pozorovat okolní jarní krajinu. Taktéž z každodenní plnohodnotné stravy, které nám paní kuchařky připravují děti čerpají plno vitamínů a energii, kterou potřebují, aby měly správnou imunitu. Po dobrém obědě si jako vždy přečteme pohádku před spaním a tu potřebnou energii načerpají děti i při poledním odpočinku. Určitě dětem zbude čas i na seberealizaci při denní volné hře a na prohloubení kamarádských vztahů.

 

FOND ( kulturní akce )

23. 2. 2018

Je nutné co nejdříve doplatit do 600 Kč fond dítěte na kulturní akce. Nejdéle do 2.3.2018 u paní Karasové. 

 

muzikál Čertův švagr

23. 2. 2018

26.3.2018 bude v divadle v Příbrami  - muzikál Čertův švagr.

Seznam žabiček i některých berušek najdete v šatně Mateřské školy. Prosíme Vás co nejdříve vyplnit, zda vaše dítě se zúčastní, neboli ne.

Vstupné je 70 Kč + doprava linkovým autobusem. 

V Mš nejdéle do 6:45, odchod z Mš v 7:00,  odjezd z autobusové zastávky v 7:15, návrat ve 12:30 na oběd. Vyzvedávání dětí ve 13:00.

 

PROVOZ O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH ( 5. - 9. 3. 2018 )

22. 2. 2018

O jarních prázdninách bude provoz mateřské školy otevřen pouze pro jednu třídu a to pro přihlášené děti. 

 

!!! JARNÍ PRÁZDNINY !!!

19. 2. 2018

Prosíme o vyplnění docházky dětí přes jarní prázdniny ( 5. - 9.3. ).

Docházku najdete v šatně. Kdo nebude mít vyplněno do termínu 23.2. automaticky zůstává doma. ( Možnost telefonické domluvy, která musí být splněna, též do termínu 23.2. ).  

Děkujeme.

 

12. 2. 2018 Divadlo Příbram (žabičky)

6. 2. 2018

Dítě musí být ve školce nejdéle do 6:45 ( kvůli počtu svačin ). Odchod z MŠ bude v 7:00 a odjezd ze zastávky v 7:15. návrat ve 12:20 do MŠ na oběd.

Prosíme žádné kombinézy, batůžky ani peníze. Děkujeme

 

V pátek 2. 2. 2018 bude uzavřena mateřská škola z provozních důvodů. (málo přihlášených dětí)

30. 1. 2018

 

Jestli únor honí mraky, staví březen sněhuláky.

25. 1. 2018

      

stazeny-soubor.jpg

   

  První měsíc v Novém roce 2018 nám utekl jako voda. Únor je ve školce ve znamení přírody, kamarádů, svátku sv. Valentýna a také dny masopustu.

Hned první únorový den zahájíme vesele, kdy odpoledne navštíví třída žabiček „Dětský pyžamový ples“ ve Staročeské hospodě v Obecnici. Děti se vyřádí v různých pyžamech, určitě nebudou chybět ani soutěže o ceny.

Během února si budeme povídat o přírodě, o všem, co s ní souvisí, o přírodních živlech, o počasí, o stromech, o zvířátkách. Pokud nám počasí bude přát, tak třída berušek i žabiček vyrazí na delší vycházku do lesa. Společně budeme pozorovat život a dění v lese a rodiče nám nezapomenou zabalit do batůžku nějaký pamlsek pro lesní zvířátka.

Stejně jako v lednu, tak i v únoru do naší školky zavítá slečna z OFČR. Pro děti si vždy přichystá poutavý a poučný program, který zaujme i ty nejmenší. Tentokrát čeká třídu žabiček výukový program na téma „Otravy číhají v přírodě“ a pro třídu berušek je téma „Kamarádi z luk a polí“.

Připomeneme si, co můžeme udělat pro své zdraví, abychom co nejlépe odolali bacilům, které na nás neustále útočí.

Tento měsíc nás čeká svátek sv. Valentýna. Na toto téma navštíví obě třídy místní knihovnu a také si vyrobíme valentýnské přáníčko.

Pro každé děťátko je v životě důležitá rodina. Povíme si, co pro nás znamená, jak je důležité mít kamarády, také budeme malinko cestovat a povíme si, jak žijí děti na naší planetě Zemi.

Hodně zábavy si užijeme ve školce koncem měsíce. Pokusíme se vyrobit si masky, vytvoříme si výzdobu a společně vše nachystáme na velkou událost. Čeká nás totiž karneval. Budeme dovádět, soutěžit, tancovat a čeká nás i malé občerstvení.

Únor je i ve znamení masopustu. O tomto svátku se děti hodně dozví v Čechově stodole, kam pojedeme všichni autobusem, kde si budeme povídat o tomto svátku, o jeho historii a tradicích. I tady si společně užijeme hezké dopoledne se spoustou zábavy.

Během celého měsíce se naučíme nové písničky, básničky, zahrajeme si nové hry, budeme cvičit, tancovat, malovat i vyrábět. Také si každý den přečteme pohádku před spaním a odpoledne si užijeme všech hraček a her, které ve školce máme.

Únor je zimní měsíc, takže pokud bude dostatek sněhu, užijeme si pobyt venku sjížděním na lopatách, stavěním sněhuláků, koulováním, ale i různými soutěžemi na zahradě.