Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

Slavnostní rozloučení s předškoláky 5. 6. 2018

23. 5. 2018

 

DEN DĚTÍ 1. 6. 2018

23. 5. 2018

 

 

 

Červen – „Lidé se radují létu, včely květu“

22. 5. 2018

 

FOTOGRAFOVÁNÍ

14. 5. 2018

V pátek 18.5.2018 proběhne fotografování dětí v MŠ. 

Bude společná fotka a je k tomu možnost vyfotografovat skupinky dětí, sourozence, jednotlivce.

JAKÉ FOTKY A POČET - nahlásit u třídních učitelek. 

 

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ MŠ

14. 5. 2018

Žádáme rodiče o zapsání docházky svého dítěte v době letních (hlavních) prázdnin.

(od 2.7. do 4.7. a od 20.8. do 31.8.2018)

Zapsat nejpozději do čtvrtka 31.5.2018 v šatně MŠ.

Dítě které nebude zapsané do daného termínu, zůstává automaticky doma.

 

Den matek 13.5.2018

9. 5. 2018

Srdečně Vás zveme v neděli 13.5.2018 do Staročeské hospody v Obecnici.

Bude se konat od 14 hod. vystoupení ke dni matek pro veřejnost.

Sraz dětí ve 13:45 hod.

 

Květen – čas z květin pleten.

23. 4. 2018

Měsíc Květen je plný barev a sluníčka. Čeká nás nejen práce, ale i spousta her, akcí, legrace a zábavy. Hned na začátku měsíce máme v kalendáři významný den – den matek. S dětmi trénujeme na besídku pro maminky. Neustále opakujeme písničky, básničky, tanečky, kterými chceme překvapit všechny maminky. Děti se učí novým věcem velmi rychle a také je to velmi baví. Nejen na besídku, ale i během pobytu ve školce zpíváme, učíme se nové básničky, hrajeme třeba dramatizaci pohádky, procvičujeme celé tělo a tím naši obratnost a lokomoční pohyby.

Během května nás čeká také hodně výtvarné a ruční práce, kde se zaměříme na stříhání, vystřihování, budeme malovat, použijeme jarní barvičky, budeme lepit a pracovat s různými materiály neboť je potřeba neustále trénovat a procvičovat jemnou motoriku. Pokud nám počasí dovolí, budeme trávit čas venku nejen dopoledne, ale i odpoledne. A protože je jaro v plném proudu, budeme pozorovat okolní krajinu. S dětmi si zopakujeme názvy stromů, názvy všech jarních kytiček, ke každé z nich, kterou uvidíme, si přivoníme. Zručnější děti si zkusí uplést věneček z kytiček nejen pro sebe, ale třeba i pro kamaráda. Také už budeme pozorovat včeličky, které jsou pro nás užitečné. Budeme tyto i jiné zvířátka pozorovat při jejich práci a také si o nich povíme nové informace.

Tento měsíc se děti mohou těšit na velký a náročný výlet autobusem. S baťůžky na zádech vyrazíme za zvířátky do ZOO. Některá zvířátka děti shlédnou na výletě úplně poprvé. Zvířátka si pak ve školce zkusíme namalovat nebo vyrobit a připomeneme si je na různém obrazovém materiálu nebo v knihách.

Čeká nás ve školce i hodně zábavy. Nejen ve třídách, ale i na zahradě nebo při delších procházkách do lesa či louku, kde si budeme hrát různé pohybové hry a zábavné soutěže. Nebude chybět ani volná hra, při které se děti přirozeně uvolní a odpočinou si. Každodenní odpočinek děti čeká samozřejmě po dobrém obědě a po přečtení pohádky před odpoledním klidem.

A abychom na své kamarády ze školky nezapomněli, navštíví nás pan fotograf, který všem udělá krásné fotografie na památku.

 

ZÁPIS NA ŠKOLNÍ ROK 2018 / 2019 DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

21. 4. 2018

 

20.4. Dopravní hřiště

18. 4. 2018

V pátek 20.4. jedeme s dětmi do Příbrami na dopravní hřiště.

ŽABIČKY musí být v MŠ do 6:45 hod., BERUŠKY do 7:00 hod., kvůli svačině, apod.

Žabičky odjíždí z autobusové zastávky v 7:15 hod. Berušky odjíždí v 7:45 hod.

 

S sebou: batůžek, přilbu, pláštěnku, menší láhev s pitím.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Plavecký kurz 2018

17. 4. 2018

Každoročně mají děti možnost navštěvovat plavecký kurz, který probíhá v prostředí Aquaparku v Příbrami. S dětmi pracují zkušení plavčíci, kteří hravou formou s využitím pomůcek (kruhy, míčky, zvířátka, skluzavky apod.) rozvíjí u dětí první plavecké dovednosti. Doprava dětí k Aquaparku a zpět je zajištěna za doprovodu učitelek MŠ.

Plavecký kurz začíná 23. dubna a následuje každé pondělí. Celkem proběhne 10 lekcí za cenu 1.000 Kč  včetně autobusové dopravy.

S sebou:  pití, batůžek, plavky, osušku, plaveckou čepici, boty k bazénu (nejsou nutné), hřeben, šampón, sprchový gel/mýdlo, pláštěnku pro případ deště při cestě k/od autobusu.  IGELITOVOU TAŠKU NA MOKRÉ VĚCI