Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

Den matek 13.5.2018

9. 5. 2018

Srdečně Vás zveme v neděli 13.5.2018 do Staročeské hospody v Obecnici.

Bude se konat od 14 hod. vystoupení ke dni matek pro veřejnost.

Sraz dětí ve 13:45 hod.

 

Květen – čas z květin pleten.

23. 4. 2018

Měsíc Květen je plný barev a sluníčka. Čeká nás nejen práce, ale i spousta her, akcí, legrace a zábavy. Hned na začátku měsíce máme v kalendáři významný den – den matek. S dětmi trénujeme na besídku pro maminky. Neustále opakujeme písničky, básničky, tanečky, kterými chceme překvapit všechny maminky. Děti se učí novým věcem velmi rychle a také je to velmi baví. Nejen na besídku, ale i během pobytu ve školce zpíváme, učíme se nové básničky, hrajeme třeba dramatizaci pohádky, procvičujeme celé tělo a tím naši obratnost a lokomoční pohyby.

Během května nás čeká také hodně výtvarné a ruční práce, kde se zaměříme na stříhání, vystřihování, budeme malovat, použijeme jarní barvičky, budeme lepit a pracovat s různými materiály neboť je potřeba neustále trénovat a procvičovat jemnou motoriku. Pokud nám počasí dovolí, budeme trávit čas venku nejen dopoledne, ale i odpoledne. A protože je jaro v plném proudu, budeme pozorovat okolní krajinu. S dětmi si zopakujeme názvy stromů, názvy všech jarních kytiček, ke každé z nich, kterou uvidíme, si přivoníme. Zručnější děti si zkusí uplést věneček z kytiček nejen pro sebe, ale třeba i pro kamaráda. Také už budeme pozorovat včeličky, které jsou pro nás užitečné. Budeme tyto i jiné zvířátka pozorovat při jejich práci a také si o nich povíme nové informace.

Tento měsíc se děti mohou těšit na velký a náročný výlet autobusem. S baťůžky na zádech vyrazíme za zvířátky do ZOO. Některá zvířátka děti shlédnou na výletě úplně poprvé. Zvířátka si pak ve školce zkusíme namalovat nebo vyrobit a připomeneme si je na různém obrazovém materiálu nebo v knihách.

Čeká nás ve školce i hodně zábavy. Nejen ve třídách, ale i na zahradě nebo při delších procházkách do lesa či louku, kde si budeme hrát různé pohybové hry a zábavné soutěže. Nebude chybět ani volná hra, při které se děti přirozeně uvolní a odpočinou si. Každodenní odpočinek děti čeká samozřejmě po dobrém obědě a po přečtení pohádky před odpoledním klidem.

A abychom na své kamarády ze školky nezapomněli, navštíví nás pan fotograf, který všem udělá krásné fotografie na památku.

 

ZÁPIS NA ŠKOLNÍ ROK 2018 / 2019 DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

21. 4. 2018

 

20.4. Dopravní hřiště

18. 4. 2018

V pátek 20.4. jedeme s dětmi do Příbrami na dopravní hřiště.

ŽABIČKY musí být v MŠ do 6:45 hod., BERUŠKY do 7:00 hod., kvůli svačině, apod.

Žabičky odjíždí z autobusové zastávky v 7:15 hod. Berušky odjíždí v 7:45 hod.

 

S sebou: batůžek, přilbu, pláštěnku, menší láhev s pitím.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Plavecký kurz 2018

17. 4. 2018

Každoročně mají děti možnost navštěvovat plavecký kurz, který probíhá v prostředí Aquaparku v Příbrami. S dětmi pracují zkušení plavčíci, kteří hravou formou s využitím pomůcek (kruhy, míčky, zvířátka, skluzavky apod.) rozvíjí u dětí první plavecké dovednosti. Doprava dětí k Aquaparku a zpět je zajištěna za doprovodu učitelek MŠ.

Plavecký kurz začíná 23. dubna a následuje každé pondělí. Celkem proběhne 10 lekcí za cenu 1.000 Kč  včetně autobusové dopravy.

S sebou:  pití, batůžek, plavky, osušku, plaveckou čepici, boty k bazénu (nejsou nutné), hřeben, šampón, sprchový gel/mýdlo, pláštěnku pro případ deště při cestě k/od autobusu.  IGELITOVOU TAŠKU NA MOKRÉ VĚCI

 

V dubnu hrom - nebojí se mrazu strom.

3. 4. 2018

Samotný začátek dubnových dní prožijeme ve znamení jarních velikonočních svátků. První dubnové pondělí strávíme obchůzkou po koledě s pomlázkou v ruce. Symbolem velikonoc jsou malovaná vajíčka, kterých si děti přinesou spoustu domů. K dalším velikonočním symbolům samozřejmě patří beránek nebo kvetoucí kočičky.

Hned po Velikonocích se v prvním dubnovém týdnu s dětmi podíváme do ovčí salaše. Vyrazíme na celé dopoledne s baťůžky na zádech. Celý týden si budeme povídat o všech mláďátkách, které se rodí hlavně na jaře. Jedním z typicky jarních mláďátek jsou i jehňátka, které děti uvidí právě v ovčí salaši. Mláďátka si zkusíme nejen namalovat, správně pojmenovat, ale třeba i vytvořit. Také si povíme ve školce o jarních změnách přírody, které můžeme v dubnu pozorovat. Všechny tyto změny budeme pozorovat třeba při pobytu na zahradě nebo na vycházkách po okolní krajině.

Druhý dubnový týden bude pro děti hodně zážitkový. Začneme teorií, kdy si probereme dopravní prostředky, dopravní značky, jak se chovat např. na kole, ve městě, v dopravních prostředcích apod. Hned druhý den nás navštíví ve školce členové policie ČR. Děti se dozví zajímavé informace o práci policie, osahají si různé pomůcky, sami si některé budou moct i vyzkoušet. Další akcí tohoto týdne bude výlet autobusem na celé dopoledne do Čechovy stodoly na téma „Jarní svátky a čarodějnice“. Děti stodolu navštíví v tomto školním roce již po třetí a vždy se mají na co těšit. Týden uzavřeme dalším výletem, tentokrát do Příbrami, kde děti absolvují jízdy na dětském dopravním hřišti na koloběžkách, kolech, šlapacích autíčkách při spuštěném signalizačním zařízení.

Naší mateřskou školu také navštíví příslušníci policie ČR. Přiblíží dětem svoji práci, poví si o bezpečnosti při jízdě na kole, při pobytu na silnici atd.. Na závěr besedy si děti prohlédnou policejní zásahový vůz.

Skoro celý duben budeme s dětmi nacvičovat plánovanou besídku ke dni matek, aby se děti předvedly hlavně maminkám k jejich svátku. Naši školku navštíví během měsíce i „Divadlo kolem“ s pěknou pohádkou, opět obě třídy půjdou do místní knihovny, kde si budeme povídat o blížících se čarodějnicích. Čarodějnice děti zažijí i na vlastní kůži, kdy se na konci měsíce všichni převlečeme do kostýmů čarodějnic a čarodějů, strašidelně se namalujeme a společně s dětmi z družiny budeme řádit na školní zahradě. Užijeme si soutěže, opékání buřtů a spoustu legrace.

Dětem ze třídy žabiček, které se přihlásily na kurs plavání, začne v měsíci dubnu plavecký výcvik v příbramském aquaparku. Děti absolvují celkem 10 lekcí, hned dvě lekce proběhnou v tomto měsíci.

Během jarních dubnových dní si určitě užijeme více sluníčka a tepla než v březnu, na které se vždy tolik těšíme po dlouhé zimě, abychom načerpali spoustu elánu a energie. Denně se proběhneme na zahradě nebo se projdeme po okolí, denně se dozvíme nové zajímavé informace, denně si pohrajeme se svými kamarády, budeme tvořit, malovat, dodržovat správnou životosprávu, kam patří odpočinek s pohádkou před spaním nebo chutný a bohatý jídelníček.

Celý měsíc duben máme opravdu nabitý plný zajímavými akcemi, zážitky a dobrodružství.

 

Velikonoční tvoření

21. 3. 2018

Z důvodu nemoci paní učitelky, se ruší beruškám velikonoční tvoření rodičů s dětmi. Lze se účastnit velikonočního tvoření žabiček, které se koná v pondělí 26.3. od 15 hodin.

 

Zápis do první třídy

19. 3. 2018

Ve čtvrtek 22. března v 9 hodin přijde ze základní školy učitel/ učitelka - první část zápisu do první třídy.

 

kelímek Pierot

5. 3. 2018

Prosíme rodiče berušekžabiček,  aby si přinesly jeden kelímek od jogurtu PIEROT20180302_121315.jpg.     Děkujeme.

 

Březen už je tu

26. 2. 2018

Co nás čeká v březnu

 

Měsíc březen má svůj příznačný název „Jaro klepe na dveře“. Tento název nám hodně napovídá. S dětmi budeme celý měsíc pomalu a nedočkavě vyhlížet pro všechny oblíbené jaro a dozvíme se vše, co s jarem souvisí. Na jaře se příroda probouzí a začíná se vše zelenat, kvést a vonět.

Děti si vyzkouší zasadit jarní osení, budeme pozorovat, jak travička roste a celou dobu se každý o „svou zahrádku“ bude pečlivě starat.

Probereme s dětmi všechny první jarní kytičky, určitě si na některou sáhneme a přivoníme si k ní. Kytičky si vyrobíme, namalujeme, budeme se je učit pojmenovat i je budeme pozorovat přímo venku, třeba na zahradě, nebo na vycházce. Ale nebudeme pozorovat jen kytičky. Na jaře se rodí i zvířecí mláďátka. Děti se dozví, jak se vlastně říká různým mláďátkům, jak se jmenuje zvířecí maminka a tatínek. Opět si zvířátka ukážeme na obrázcích, budeme je pozorovat i ve volné přírodě. Tuto možnost budou mít děti při delší dopolední vycházce, kdy vyrazíme do lesa s baťůžky, kam nám rodiče nachystají nějaký pamlsek pro zvířátka. Mezi zvířátka samozřejmě patří i všechny druhy ptáků.

S přibližujícím se jarem budeme vyhlížet ptáky, kteří se k nám budou vracet z dalekých teplých krajin.

Další poznatky o všech ptáčcích nám povypráví slečna z OFČR, která přijde za beruškami i žabičkami s tématem „Z ptačí perspektivy“.

V březnu nás čekají i jiné kulturní akce, jako je návštěva místní knihovny na téma „Den Země“, nebo kouzelník Reno, který přijede za dětmi přímo do školky. Přímo ve školce budeme mít i planetárium, kde děti shlédnou zajímavý a poučný film.

V tomto měsíci se budeme připravovat na nejkrásnější svátky jara, a to jsou Velikonoce. Budeme si povídat o různých velikonočních zvycích, tradicích, namalujeme si vyfouklé vajíčko a také si každá třída vyrobí svého velikonočního zajíčka, kterého všichni můžou na konci března vidět v místní knihovně.

Nebudou vyrábět jen děti, ale zapojíme do velikonočního tvoření i všechny rodiče. Jedno odpoledne se všichni sejdeme, kdy si vytvoříme třeba velikonoční věnec na dveře, nebo jakoukoli jarní výzdobu, která nám bude zdobit domácnost.

S dětmi se naučíme nové písničky o jaru, zatancujeme si, zahrajeme nové pohybové hry a také se děti naučí nové básničky, které souvisí s jarem. Sluníčko nám bude častěji a intenzivněji svítit nad hlavou, tak se budeme snažit co nejvíce venku načerpat energii. Každý den se proběhneme venku na zahradě, nebo půjdeme pozorovat okolní jarní krajinu. Taktéž z každodenní plnohodnotné stravy, které nám paní kuchařky připravují děti čerpají plno vitamínů a energii, kterou potřebují, aby měly správnou imunitu. Po dobrém obědě si jako vždy přečteme pohádku před spaním a tu potřebnou energii načerpají děti i při poledním odpočinku. Určitě dětem zbude čas i na seberealizaci při denní volné hře a na prohloubení kamarádských vztahů.