Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

Velikonoční tvoření

21. 3. 2018

Z důvodu nemoci paní učitelky, se ruší beruškám velikonoční tvoření rodičů s dětmi. Lze se účastnit velikonočního tvoření žabiček, které se koná v pondělí 26.3. od 15 hodin.

 

Zápis do první třídy

19. 3. 2018

Ve čtvrtek 22. března v 9 hodin přijde ze základní školy učitel/ učitelka - první část zápisu do první třídy.

 

kelímek Pierot

5. 3. 2018

Prosíme rodiče berušekžabiček,  aby si přinesly jeden kelímek od jogurtu PIEROT20180302_121315.jpg.     Děkujeme.

 

Březen už je tu

26. 2. 2018

Co nás čeká v březnu

 

Měsíc březen má svůj příznačný název „Jaro klepe na dveře“. Tento název nám hodně napovídá. S dětmi budeme celý měsíc pomalu a nedočkavě vyhlížet pro všechny oblíbené jaro a dozvíme se vše, co s jarem souvisí. Na jaře se příroda probouzí a začíná se vše zelenat, kvést a vonět.

Děti si vyzkouší zasadit jarní osení, budeme pozorovat, jak travička roste a celou dobu se každý o „svou zahrádku“ bude pečlivě starat.

Probereme s dětmi všechny první jarní kytičky, určitě si na některou sáhneme a přivoníme si k ní. Kytičky si vyrobíme, namalujeme, budeme se je učit pojmenovat i je budeme pozorovat přímo venku, třeba na zahradě, nebo na vycházce. Ale nebudeme pozorovat jen kytičky. Na jaře se rodí i zvířecí mláďátka. Děti se dozví, jak se vlastně říká různým mláďátkům, jak se jmenuje zvířecí maminka a tatínek. Opět si zvířátka ukážeme na obrázcích, budeme je pozorovat i ve volné přírodě. Tuto možnost budou mít děti při delší dopolední vycházce, kdy vyrazíme do lesa s baťůžky, kam nám rodiče nachystají nějaký pamlsek pro zvířátka. Mezi zvířátka samozřejmě patří i všechny druhy ptáků.

S přibližujícím se jarem budeme vyhlížet ptáky, kteří se k nám budou vracet z dalekých teplých krajin.

Další poznatky o všech ptáčcích nám povypráví slečna z OFČR, která přijde za beruškami i žabičkami s tématem „Z ptačí perspektivy“.

V březnu nás čekají i jiné kulturní akce, jako je návštěva místní knihovny na téma „Den Země“, nebo kouzelník Reno, který přijede za dětmi přímo do školky. Přímo ve školce budeme mít i planetárium, kde děti shlédnou zajímavý a poučný film.

V tomto měsíci se budeme připravovat na nejkrásnější svátky jara, a to jsou Velikonoce. Budeme si povídat o různých velikonočních zvycích, tradicích, namalujeme si vyfouklé vajíčko a také si každá třída vyrobí svého velikonočního zajíčka, kterého všichni můžou na konci března vidět v místní knihovně.

Nebudou vyrábět jen děti, ale zapojíme do velikonočního tvoření i všechny rodiče. Jedno odpoledne se všichni sejdeme, kdy si vytvoříme třeba velikonoční věnec na dveře, nebo jakoukoli jarní výzdobu, která nám bude zdobit domácnost.

S dětmi se naučíme nové písničky o jaru, zatancujeme si, zahrajeme nové pohybové hry a také se děti naučí nové básničky, které souvisí s jarem. Sluníčko nám bude častěji a intenzivněji svítit nad hlavou, tak se budeme snažit co nejvíce venku načerpat energii. Každý den se proběhneme venku na zahradě, nebo půjdeme pozorovat okolní jarní krajinu. Taktéž z každodenní plnohodnotné stravy, které nám paní kuchařky připravují děti čerpají plno vitamínů a energii, kterou potřebují, aby měly správnou imunitu. Po dobrém obědě si jako vždy přečteme pohádku před spaním a tu potřebnou energii načerpají děti i při poledním odpočinku. Určitě dětem zbude čas i na seberealizaci při denní volné hře a na prohloubení kamarádských vztahů.

 

FOND ( kulturní akce )

23. 2. 2018

Je nutné co nejdříve doplatit do 600 Kč fond dítěte na kulturní akce. Nejdéle do 2.3.2018 u paní Karasové. 

 

muzikál Čertův švagr

23. 2. 2018

26.3.2018 bude v divadle v Příbrami  - muzikál Čertův švagr.

Seznam žabiček i některých berušek najdete v šatně Mateřské školy. Prosíme Vás co nejdříve vyplnit, zda vaše dítě se zúčastní, neboli ne.

Vstupné je 70 Kč + doprava linkovým autobusem. 

V Mš nejdéle do 6:45, odchod z Mš v 7:00,  odjezd z autobusové zastávky v 7:15, návrat ve 12:30 na oběd. Vyzvedávání dětí ve 13:00.

 

PROVOZ O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH ( 5. - 9. 3. 2018 )

22. 2. 2018

O jarních prázdninách bude provoz mateřské školy otevřen pouze pro jednu třídu a to pro přihlášené děti. 

 

!!! JARNÍ PRÁZDNINY !!!

19. 2. 2018

Prosíme o vyplnění docházky dětí přes jarní prázdniny ( 5. - 9.3. ).

Docházku najdete v šatně. Kdo nebude mít vyplněno do termínu 23.2. automaticky zůstává doma. ( Možnost telefonické domluvy, která musí být splněna, též do termínu 23.2. ).  

Děkujeme.

 

12. 2. 2018 Divadlo Příbram (žabičky)

6. 2. 2018

Dítě musí být ve školce nejdéle do 6:45 ( kvůli počtu svačin ). Odchod z MŠ bude v 7:00 a odjezd ze zastávky v 7:15. návrat ve 12:20 do MŠ na oběd.

Prosíme žádné kombinézy, batůžky ani peníze. Děkujeme

 

V pátek 2. 2. 2018 bude uzavřena mateřská škola z provozních důvodů. (málo přihlášených dětí)

30. 1. 2018