Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

FOND ( kulturní akce )

23. 2. 2018

Je nutné co nejdříve doplatit do 600 Kč fond dítěte na kulturní akce. Nejdéle do 2.3.2018 u paní Karasové. 

 

muzikál Čertův švagr

23. 2. 2018

26.3.2018 bude v divadle v Příbrami  - muzikál Čertův švagr.

Seznam žabiček i některých berušek najdete v šatně Mateřské školy. Prosíme Vás co nejdříve vyplnit, zda vaše dítě se zúčastní, neboli ne.

Vstupné je 70 Kč + doprava linkovým autobusem. 

V Mš nejdéle do 6:45, odchod z Mš v 7:00,  odjezd z autobusové zastávky v 7:15, návrat ve 12:30 na oběd. Vyzvedávání dětí ve 13:00.

 

PROVOZ O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH ( 5. - 9. 3. 2018 )

22. 2. 2018

O jarních prázdninách bude provoz mateřské školy otevřen pouze pro jednu třídu a to pro přihlášené děti. 

 

!!! JARNÍ PRÁZDNINY !!!

19. 2. 2018

Prosíme o vyplnění docházky dětí přes jarní prázdniny ( 5. - 9.3. ).

Docházku najdete v šatně. Kdo nebude mít vyplněno do termínu 23.2. automaticky zůstává doma. ( Možnost telefonické domluvy, která musí být splněna, též do termínu 23.2. ).  

Děkujeme.

 

12. 2. 2018 Divadlo Příbram (žabičky)

6. 2. 2018

Dítě musí být ve školce nejdéle do 6:45 ( kvůli počtu svačin ). Odchod z MŠ bude v 7:00 a odjezd ze zastávky v 7:15. návrat ve 12:20 do MŠ na oběd.

Prosíme žádné kombinézy, batůžky ani peníze. Děkujeme

 

V pátek 2. 2. 2018 bude uzavřena mateřská škola z provozních důvodů. (málo přihlášených dětí)

30. 1. 2018

 

Jestli únor honí mraky, staví březen sněhuláky.

25. 1. 2018

      

stazeny-soubor.jpg

   

  První měsíc v Novém roce 2018 nám utekl jako voda. Únor je ve školce ve znamení přírody, kamarádů, svátku sv. Valentýna a také dny masopustu.

Hned první únorový den zahájíme vesele, kdy odpoledne navštíví třída žabiček „Dětský pyžamový ples“ ve Staročeské hospodě v Obecnici. Děti se vyřádí v různých pyžamech, určitě nebudou chybět ani soutěže o ceny.

Během února si budeme povídat o přírodě, o všem, co s ní souvisí, o přírodních živlech, o počasí, o stromech, o zvířátkách. Pokud nám počasí bude přát, tak třída berušek i žabiček vyrazí na delší vycházku do lesa. Společně budeme pozorovat život a dění v lese a rodiče nám nezapomenou zabalit do batůžku nějaký pamlsek pro lesní zvířátka.

Stejně jako v lednu, tak i v únoru do naší školky zavítá slečna z OFČR. Pro děti si vždy přichystá poutavý a poučný program, který zaujme i ty nejmenší. Tentokrát čeká třídu žabiček výukový program na téma „Otravy číhají v přírodě“ a pro třídu berušek je téma „Kamarádi z luk a polí“.

Připomeneme si, co můžeme udělat pro své zdraví, abychom co nejlépe odolali bacilům, které na nás neustále útočí.

Tento měsíc nás čeká svátek sv. Valentýna. Na toto téma navštíví obě třídy místní knihovnu a také si vyrobíme valentýnské přáníčko.

Pro každé děťátko je v životě důležitá rodina. Povíme si, co pro nás znamená, jak je důležité mít kamarády, také budeme malinko cestovat a povíme si, jak žijí děti na naší planetě Zemi.

Hodně zábavy si užijeme ve školce koncem měsíce. Pokusíme se vyrobit si masky, vytvoříme si výzdobu a společně vše nachystáme na velkou událost. Čeká nás totiž karneval. Budeme dovádět, soutěžit, tancovat a čeká nás i malé občerstvení.

Únor je i ve znamení masopustu. O tomto svátku se děti hodně dozví v Čechově stodole, kam pojedeme všichni autobusem, kde si budeme povídat o tomto svátku, o jeho historii a tradicích. I tady si společně užijeme hezké dopoledne se spoustou zábavy.

Během celého měsíce se naučíme nové písničky, básničky, zahrajeme si nové hry, budeme cvičit, tancovat, malovat i vyrábět. Také si každý den přečteme pohádku před spaním a odpoledne si užijeme všech hraček a her, které ve školce máme.

Únor je zimní měsíc, takže pokud bude dostatek sněhu, užijeme si pobyt venku sjížděním na lopatách, stavěním sněhuláků, koulováním, ale i různými soutěžemi na zahradě.

 

Schůzka rodičů

10. 1. 2018

 

Pozor, pozor

22. 12. 2017

logostop.jpg

Od nového roku 2018 je zakázáno nosit hračky do školky!!!!

Jestli si vaše dítě chce vzít plyšovou hračku na spinkání, může, ale zůstane do konce roku v lůžkovinách. (Domů se nosit nebudou) !!!   

dae233bd62_7190614_o2.jpg 

 

Když není konec ledna studený, únor to dvakrát nahradí.

19. 12. 2017

striska_nad_vchod_vlocka_snih.jpg

Měsíc leden jsme pojmenovali symbolicky „Zimní pohádka“. Snad nám podle toho bude přát i počasí a užijeme si hodně sněhu i ve školce.

Hned v prvním lednovém týdnu zavzpomínáme na Vánoční svátky. Budeme si povídat, jak jsme prožili Vánoce, zda byl někdo na horách, z jakého dárku jsme měli největší radost, jaké nové pohádky jsme shlédli v televizi a také, zda někdo o prázdninách třeba sportoval.

K začátku ledna patří oslava „Tří králů“, která ukončuje vánoční období. Připomeneme si tak prastarou tradici, kterou by děti měly znát. Můžeme se těšit i na hezké povídání o tomto svátku v knihovně.

Zasportujeme si společně i ve školce. Dozvíme se něco o zimních sportech, povíme si, jaký sport je pro nás vhodný. Pokusíme se i nějaký sport namalovat. A když napadne alespoň trochu sněhu, vezmeme si lopaty a půjdeme sjíždět kopečky. Ze sněhu postavíme sněhuláky a také budeme soutěžit, kdo vyválí největší sněhovou kouli.

Symbolem zimy je i sněhová vločka. Pokusíme se vločky vystřihovat z papíru, určitě to zvládnou i ti nejmenší. Ukážeme si i zajímavé pokusy s vodou, sněhem a ledem.

V zimním počasí je i důležitá správná životospráva a posilování imunity. Připomene si, co bychom měli jíst a jak máme posilovat svou imunitu, jak se máme oblékat, abychom byli zdraví a nenakazili jsme kamarády ve školce.

V chladném počasí nezapomeneme ani na zvířátka v lese. Povíme si něco o ptáčcích, kteří na zimu u nás zůstávají a neodlétají do teplých krajin. Zkusíme si je pojmenovat podle obrázků, povíme si, co nejraději zobou. Přichystáme staré pečivo a odneseme je společně při dopolední vycházce do lesa. Také si můžeme zkusit nějaké to zvířátko nebo ptáčka namalovat nebo vyrobit.

Nezapomeneme se naučit nové básničky a písničku, zatancujeme si, zahrajeme si společně hry, protáhneme si tělo na koberci. Po obědě nás čeká hezká pohádka na poslech před spinkáním a za každého počasí se projdeme po okolí, nebo se proběhneme na zahradě.