Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

V dubnu hrom - nebojí se mrazu strom.

3. 4. 2018

Samotný začátek dubnových dní prožijeme ve znamení jarních velikonočních svátků. První dubnové pondělí strávíme obchůzkou po koledě s pomlázkou v ruce. Symbolem velikonoc jsou malovaná vajíčka, kterých si děti přinesou spoustu domů. K dalším velikonočním symbolům samozřejmě patří beránek nebo kvetoucí kočičky.

Hned po Velikonocích se v prvním dubnovém týdnu s dětmi podíváme do ovčí salaše. Vyrazíme na celé dopoledne s baťůžky na zádech. Celý týden si budeme povídat o všech mláďátkách, které se rodí hlavně na jaře. Jedním z typicky jarních mláďátek jsou i jehňátka, které děti uvidí právě v ovčí salaši. Mláďátka si zkusíme nejen namalovat, správně pojmenovat, ale třeba i vytvořit. Také si povíme ve školce o jarních změnách přírody, které můžeme v dubnu pozorovat. Všechny tyto změny budeme pozorovat třeba při pobytu na zahradě nebo na vycházkách po okolní krajině.

Druhý dubnový týden bude pro děti hodně zážitkový. Začneme teorií, kdy si probereme dopravní prostředky, dopravní značky, jak se chovat např. na kole, ve městě, v dopravních prostředcích apod. Hned druhý den nás navštíví ve školce členové policie ČR. Děti se dozví zajímavé informace o práci policie, osahají si různé pomůcky, sami si některé budou moct i vyzkoušet. Další akcí tohoto týdne bude výlet autobusem na celé dopoledne do Čechovy stodoly na téma „Jarní svátky a čarodějnice“. Děti stodolu navštíví v tomto školním roce již po třetí a vždy se mají na co těšit. Týden uzavřeme dalším výletem, tentokrát do Příbrami, kde děti absolvují jízdy na dětském dopravním hřišti na koloběžkách, kolech, šlapacích autíčkách při spuštěném signalizačním zařízení.

Naší mateřskou školu také navštíví příslušníci policie ČR. Přiblíží dětem svoji práci, poví si o bezpečnosti při jízdě na kole, při pobytu na silnici atd.. Na závěr besedy si děti prohlédnou policejní zásahový vůz.

Skoro celý duben budeme s dětmi nacvičovat plánovanou besídku ke dni matek, aby se děti předvedly hlavně maminkám k jejich svátku. Naši školku navštíví během měsíce i „Divadlo kolem“ s pěknou pohádkou, opět obě třídy půjdou do místní knihovny, kde si budeme povídat o blížících se čarodějnicích. Čarodějnice děti zažijí i na vlastní kůži, kdy se na konci měsíce všichni převlečeme do kostýmů čarodějnic a čarodějů, strašidelně se namalujeme a společně s dětmi z družiny budeme řádit na školní zahradě. Užijeme si soutěže, opékání buřtů a spoustu legrace.

Dětem ze třídy žabiček, které se přihlásily na kurs plavání, začne v měsíci dubnu plavecký výcvik v příbramském aquaparku. Děti absolvují celkem 10 lekcí, hned dvě lekce proběhnou v tomto měsíci.

Během jarních dubnových dní si určitě užijeme více sluníčka a tepla než v březnu, na které se vždy tolik těšíme po dlouhé zimě, abychom načerpali spoustu elánu a energie. Denně se proběhneme na zahradě nebo se projdeme po okolí, denně se dozvíme nové zajímavé informace, denně si pohrajeme se svými kamarády, budeme tvořit, malovat, dodržovat správnou životosprávu, kam patří odpočinek s pohádkou před spaním nebo chutný a bohatý jídelníček.

Celý měsíc duben máme opravdu nabitý plný zajímavými akcemi, zážitky a dobrodružství.

 

Velikonoční tvoření

21. 3. 2018

Z důvodu nemoci paní učitelky, se ruší beruškám velikonoční tvoření rodičů s dětmi. Lze se účastnit velikonočního tvoření žabiček, které se koná v pondělí 26.3. od 15 hodin.

 

Zápis do první třídy

19. 3. 2018

Ve čtvrtek 22. března v 9 hodin přijde ze základní školy učitel/ učitelka - první část zápisu do první třídy.

 

kelímek Pierot

5. 3. 2018

Prosíme rodiče berušekžabiček,  aby si přinesly jeden kelímek od jogurtu PIEROT20180302_121315.jpg.     Děkujeme.

 

Březen už je tu

26. 2. 2018

Co nás čeká v březnu

 

Měsíc březen má svůj příznačný název „Jaro klepe na dveře“. Tento název nám hodně napovídá. S dětmi budeme celý měsíc pomalu a nedočkavě vyhlížet pro všechny oblíbené jaro a dozvíme se vše, co s jarem souvisí. Na jaře se příroda probouzí a začíná se vše zelenat, kvést a vonět.

Děti si vyzkouší zasadit jarní osení, budeme pozorovat, jak travička roste a celou dobu se každý o „svou zahrádku“ bude pečlivě starat.

Probereme s dětmi všechny první jarní kytičky, určitě si na některou sáhneme a přivoníme si k ní. Kytičky si vyrobíme, namalujeme, budeme se je učit pojmenovat i je budeme pozorovat přímo venku, třeba na zahradě, nebo na vycházce. Ale nebudeme pozorovat jen kytičky. Na jaře se rodí i zvířecí mláďátka. Děti se dozví, jak se vlastně říká různým mláďátkům, jak se jmenuje zvířecí maminka a tatínek. Opět si zvířátka ukážeme na obrázcích, budeme je pozorovat i ve volné přírodě. Tuto možnost budou mít děti při delší dopolední vycházce, kdy vyrazíme do lesa s baťůžky, kam nám rodiče nachystají nějaký pamlsek pro zvířátka. Mezi zvířátka samozřejmě patří i všechny druhy ptáků.

S přibližujícím se jarem budeme vyhlížet ptáky, kteří se k nám budou vracet z dalekých teplých krajin.

Další poznatky o všech ptáčcích nám povypráví slečna z OFČR, která přijde za beruškami i žabičkami s tématem „Z ptačí perspektivy“.

V březnu nás čekají i jiné kulturní akce, jako je návštěva místní knihovny na téma „Den Země“, nebo kouzelník Reno, který přijede za dětmi přímo do školky. Přímo ve školce budeme mít i planetárium, kde děti shlédnou zajímavý a poučný film.

V tomto měsíci se budeme připravovat na nejkrásnější svátky jara, a to jsou Velikonoce. Budeme si povídat o různých velikonočních zvycích, tradicích, namalujeme si vyfouklé vajíčko a také si každá třída vyrobí svého velikonočního zajíčka, kterého všichni můžou na konci března vidět v místní knihovně.

Nebudou vyrábět jen děti, ale zapojíme do velikonočního tvoření i všechny rodiče. Jedno odpoledne se všichni sejdeme, kdy si vytvoříme třeba velikonoční věnec na dveře, nebo jakoukoli jarní výzdobu, která nám bude zdobit domácnost.

S dětmi se naučíme nové písničky o jaru, zatancujeme si, zahrajeme nové pohybové hry a také se děti naučí nové básničky, které souvisí s jarem. Sluníčko nám bude častěji a intenzivněji svítit nad hlavou, tak se budeme snažit co nejvíce venku načerpat energii. Každý den se proběhneme venku na zahradě, nebo půjdeme pozorovat okolní jarní krajinu. Taktéž z každodenní plnohodnotné stravy, které nám paní kuchařky připravují děti čerpají plno vitamínů a energii, kterou potřebují, aby měly správnou imunitu. Po dobrém obědě si jako vždy přečteme pohádku před spaním a tu potřebnou energii načerpají děti i při poledním odpočinku. Určitě dětem zbude čas i na seberealizaci při denní volné hře a na prohloubení kamarádských vztahů.

 

FOND ( kulturní akce )

23. 2. 2018

Je nutné co nejdříve doplatit do 600 Kč fond dítěte na kulturní akce. Nejdéle do 2.3.2018 u paní Karasové. 

 

muzikál Čertův švagr

23. 2. 2018

26.3.2018 bude v divadle v Příbrami  - muzikál Čertův švagr.

Seznam žabiček i některých berušek najdete v šatně Mateřské školy. Prosíme Vás co nejdříve vyplnit, zda vaše dítě se zúčastní, neboli ne.

Vstupné je 70 Kč + doprava linkovým autobusem. 

V Mš nejdéle do 6:45, odchod z Mš v 7:00,  odjezd z autobusové zastávky v 7:15, návrat ve 12:30 na oběd. Vyzvedávání dětí ve 13:00.

 

PROVOZ O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH ( 5. - 9. 3. 2018 )

22. 2. 2018

O jarních prázdninách bude provoz mateřské školy otevřen pouze pro jednu třídu a to pro přihlášené děti. 

 

!!! JARNÍ PRÁZDNINY !!!

19. 2. 2018

Prosíme o vyplnění docházky dětí přes jarní prázdniny ( 5. - 9.3. ).

Docházku najdete v šatně. Kdo nebude mít vyplněno do termínu 23.2. automaticky zůstává doma. ( Možnost telefonické domluvy, která musí být splněna, též do termínu 23.2. ).  

Děkujeme.

 

12. 2. 2018 Divadlo Příbram (žabičky)

6. 2. 2018

Dítě musí být ve školce nejdéle do 6:45 ( kvůli počtu svačin ). Odchod z MŠ bude v 7:00 a odjezd ze zastávky v 7:15. návrat ve 12:20 do MŠ na oběd.

Prosíme žádné kombinézy, batůžky ani peníze. Děkujeme