Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

V pátek 2. 2. 2018 bude uzavřena mateřská škola z provozních důvodů. (málo přihlášených dětí)

30. 1. 2018

 

Jestli únor honí mraky, staví březen sněhuláky.

25. 1. 2018

      

stazeny-soubor.jpg

   

  První měsíc v Novém roce 2018 nám utekl jako voda. Únor je ve školce ve znamení přírody, kamarádů, svátku sv. Valentýna a také dny masopustu.

Hned první únorový den zahájíme vesele, kdy odpoledne navštíví třída žabiček „Dětský pyžamový ples“ ve Staročeské hospodě v Obecnici. Děti se vyřádí v různých pyžamech, určitě nebudou chybět ani soutěže o ceny.

Během února si budeme povídat o přírodě, o všem, co s ní souvisí, o přírodních živlech, o počasí, o stromech, o zvířátkách. Pokud nám počasí bude přát, tak třída berušek i žabiček vyrazí na delší vycházku do lesa. Společně budeme pozorovat život a dění v lese a rodiče nám nezapomenou zabalit do batůžku nějaký pamlsek pro lesní zvířátka.

Stejně jako v lednu, tak i v únoru do naší školky zavítá slečna z OFČR. Pro děti si vždy přichystá poutavý a poučný program, který zaujme i ty nejmenší. Tentokrát čeká třídu žabiček výukový program na téma „Otravy číhají v přírodě“ a pro třídu berušek je téma „Kamarádi z luk a polí“.

Připomeneme si, co můžeme udělat pro své zdraví, abychom co nejlépe odolali bacilům, které na nás neustále útočí.

Tento měsíc nás čeká svátek sv. Valentýna. Na toto téma navštíví obě třídy místní knihovnu a také si vyrobíme valentýnské přáníčko.

Pro každé děťátko je v životě důležitá rodina. Povíme si, co pro nás znamená, jak je důležité mít kamarády, také budeme malinko cestovat a povíme si, jak žijí děti na naší planetě Zemi.

Hodně zábavy si užijeme ve školce koncem měsíce. Pokusíme se vyrobit si masky, vytvoříme si výzdobu a společně vše nachystáme na velkou událost. Čeká nás totiž karneval. Budeme dovádět, soutěžit, tancovat a čeká nás i malé občerstvení.

Únor je i ve znamení masopustu. O tomto svátku se děti hodně dozví v Čechově stodole, kam pojedeme všichni autobusem, kde si budeme povídat o tomto svátku, o jeho historii a tradicích. I tady si společně užijeme hezké dopoledne se spoustou zábavy.

Během celého měsíce se naučíme nové písničky, básničky, zahrajeme si nové hry, budeme cvičit, tancovat, malovat i vyrábět. Také si každý den přečteme pohádku před spaním a odpoledne si užijeme všech hraček a her, které ve školce máme.

Únor je zimní měsíc, takže pokud bude dostatek sněhu, užijeme si pobyt venku sjížděním na lopatách, stavěním sněhuláků, koulováním, ale i různými soutěžemi na zahradě.

 

Schůzka rodičů

10. 1. 2018

 

Pozor, pozor

22. 12. 2017

logostop.jpg

Od nového roku 2018 je zakázáno nosit hračky do školky!!!!

Jestli si vaše dítě chce vzít plyšovou hračku na spinkání, může, ale zůstane do konce roku v lůžkovinách. (Domů se nosit nebudou) !!!   

dae233bd62_7190614_o2.jpg 

 

Když není konec ledna studený, únor to dvakrát nahradí.

19. 12. 2017

striska_nad_vchod_vlocka_snih.jpg

Měsíc leden jsme pojmenovali symbolicky „Zimní pohádka“. Snad nám podle toho bude přát i počasí a užijeme si hodně sněhu i ve školce.

Hned v prvním lednovém týdnu zavzpomínáme na Vánoční svátky. Budeme si povídat, jak jsme prožili Vánoce, zda byl někdo na horách, z jakého dárku jsme měli největší radost, jaké nové pohádky jsme shlédli v televizi a také, zda někdo o prázdninách třeba sportoval.

K začátku ledna patří oslava „Tří králů“, která ukončuje vánoční období. Připomeneme si tak prastarou tradici, kterou by děti měly znát. Můžeme se těšit i na hezké povídání o tomto svátku v knihovně.

Zasportujeme si společně i ve školce. Dozvíme se něco o zimních sportech, povíme si, jaký sport je pro nás vhodný. Pokusíme se i nějaký sport namalovat. A když napadne alespoň trochu sněhu, vezmeme si lopaty a půjdeme sjíždět kopečky. Ze sněhu postavíme sněhuláky a také budeme soutěžit, kdo vyválí největší sněhovou kouli.

Symbolem zimy je i sněhová vločka. Pokusíme se vločky vystřihovat z papíru, určitě to zvládnou i ti nejmenší. Ukážeme si i zajímavé pokusy s vodou, sněhem a ledem.

V zimním počasí je i důležitá správná životospráva a posilování imunity. Připomene si, co bychom měli jíst a jak máme posilovat svou imunitu, jak se máme oblékat, abychom byli zdraví a nenakazili jsme kamarády ve školce.

V chladném počasí nezapomeneme ani na zvířátka v lese. Povíme si něco o ptáčcích, kteří na zimu u nás zůstávají a neodlétají do teplých krajin. Zkusíme si je pojmenovat podle obrázků, povíme si, co nejraději zobou. Přichystáme staré pečivo a odneseme je společně při dopolední vycházce do lesa. Také si můžeme zkusit nějaké to zvířátko nebo ptáčka namalovat nebo vyrobit.

Nezapomeneme se naučit nové básničky a písničku, zatancujeme si, zahrajeme si společně hry, protáhneme si tělo na koberci. Po obědě nás čeká hezká pohádka na poslech před spinkáním a za každého počasí se projdeme po okolí, nebo se proběhneme na zahradě.

 

Uzavření MŠ v době vánočních prázdnin

13. 12. 2017

Mateřská škola bude uzavřena v době od 27. 12. 2017 do 2. 1. 2018.

Provoz bude zahájen 3. 1. 2018.

 

Vánoční besídka

9. 12. 2017

 

Hornický domeček příbram

9. 12. 2017

V pondělí 11. prosince s dětmi navštívíme hornický domeček, kde se dozvíme všechny zajímavosti o vánočních zvycích a tradicích. 

Příjezd bude ve 12:45 hod. Děti, které půjdou po obědě bude možné vyzvednout ve 13:00 hodin.

Děkujeme :-)

PS: Baťůžky ani peníze děti nebudou potřebovat.

 

Prosinec je tu!!!

4. 12. 2017

700_fo35923983_3a86e51b383b7ac1d4cf20c5e86c45de.jpgProsinec je tu!!!

První adventní neděle je za námi a Vánoce se každým krokem blíží.

V úterý 5. Prosince nás s dětmi čeká návštěva místní fary (bez doprovodu rodičů), kde děti obdaří moudrý Mikuláš a v pekle nás přivítají rozverní čertíci.

S blížícími se svátky děti čeká 11. prosince návštěva příbramského hornického domečku, kde se dozvíme všechny zajímavosti o vánočních tradicích a zvycích.

20. prosince Vás všechny srdečně zveme na Vánoční besídku do školky. Děti již teď pilně trénují betlémský příběh o Ježíškovi. Na závěr si společně zazpíváme vánoční koledy a navodíme si příjemnou vánoční atmosféru.

Poslední den ve školce, tedy 22. prosince budeme s dětmi netrpělivě očekávat zacinkání zvonečku a doufat, že na nás ve školce Ježíšek nezapomněl a přinese nám nějaké pěkné dárečky.

 

VÁNOČNÍ TVOŘENÍ S RODIČI

13. 11. 2017