Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Příspěvky

Těšíme se na prázdniny

15. 6. 2018

V měsíci červenec bude školka otevřená od 2. 7. – 4. 7. Tyto letní dny budou děti trávit čas převážně venku. Čekají nás slunné vycházky do lesa, kde budeme hledat houby a ochutnávat jahody, borůvky, ostružiny. Také nás čeká spousta zábavy a nové smyslové hry, při kterých budeme vnímat a poznávat nejen sami sebe, ale i naše okolí. Dětem také připomeneme, co všechno se za školní rok naučily a co vše již umí. Jelikož jsou před námi letní prázdniny, připomeneme si, že nebezpečí kolem nás číhá všude, a proto na sebe musíme v tyto dny dávat větší pozor. Nebude chybět volná hra dětí, aby se přirozeně rozvíjely a budovaly kamarádské vztahy.

Druhý prázdninový měsíc v srpnu bude školka otevřená posledních 14 dní, počínaje dvacátým srpnem.  Tyto dny se zaměříme na přípravu a výzdobu tříd pro nově přicházející děti, aby se jim u nás líbilo. A nebudeme jenom pracovat, ale také si hodně vyprávět, jaké zážitky jsme prožili o prázdninách. U dětí se zaměříme na správnou výslovnost, na odpovídání v celých větách, při kreslení na používání všech barev apod.. Zkusíme si zdramatizovat pohádku, kterou si děti samy zvolí. Přejeme všem příjemné  letní prázdniny, hlavně bez úrazu J.

 

celodenní výlet do ZOO a Dino parku Plzeň 7. 6. 2018

23. 5. 2018

 

Slavnostní rozloučení s předškoláky 5. 6. 2018

23. 5. 2018

 

DEN DĚTÍ 1. 6. 2018

23. 5. 2018

 

 

 

Červen – „Lidé se radují létu, včely květu“

22. 5. 2018

 

FOTOGRAFOVÁNÍ

14. 5. 2018

V pátek 18.5.2018 proběhne fotografování dětí v MŠ. 

Bude společná fotka a je k tomu možnost vyfotografovat skupinky dětí, sourozence, jednotlivce.

JAKÉ FOTKY A POČET - nahlásit u třídních učitelek. 

 

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ MŠ

14. 5. 2018

Žádáme rodiče o zapsání docházky svého dítěte v době letních (hlavních) prázdnin.

(od 2.7. do 4.7. a od 20.8. do 31.8.2018)

Zapsat nejpozději do čtvrtka 31.5.2018 v šatně MŠ.

Dítě které nebude zapsané do daného termínu, zůstává automaticky doma.

 

Den matek 13.5.2018

9. 5. 2018

Srdečně Vás zveme v neděli 13.5.2018 do Staročeské hospody v Obecnici.

Bude se konat od 14 hod. vystoupení ke dni matek pro veřejnost.

Sraz dětí ve 13:45 hod.

 

Květen – čas z květin pleten.

23. 4. 2018

Měsíc Květen je plný barev a sluníčka. Čeká nás nejen práce, ale i spousta her, akcí, legrace a zábavy. Hned na začátku měsíce máme v kalendáři významný den – den matek. S dětmi trénujeme na besídku pro maminky. Neustále opakujeme písničky, básničky, tanečky, kterými chceme překvapit všechny maminky. Děti se učí novým věcem velmi rychle a také je to velmi baví. Nejen na besídku, ale i během pobytu ve školce zpíváme, učíme se nové básničky, hrajeme třeba dramatizaci pohádky, procvičujeme celé tělo a tím naši obratnost a lokomoční pohyby.

Během května nás čeká také hodně výtvarné a ruční práce, kde se zaměříme na stříhání, vystřihování, budeme malovat, použijeme jarní barvičky, budeme lepit a pracovat s různými materiály neboť je potřeba neustále trénovat a procvičovat jemnou motoriku. Pokud nám počasí dovolí, budeme trávit čas venku nejen dopoledne, ale i odpoledne. A protože je jaro v plném proudu, budeme pozorovat okolní krajinu. S dětmi si zopakujeme názvy stromů, názvy všech jarních kytiček, ke každé z nich, kterou uvidíme, si přivoníme. Zručnější děti si zkusí uplést věneček z kytiček nejen pro sebe, ale třeba i pro kamaráda. Také už budeme pozorovat včeličky, které jsou pro nás užitečné. Budeme tyto i jiné zvířátka pozorovat při jejich práci a také si o nich povíme nové informace.

Tento měsíc se děti mohou těšit na velký a náročný výlet autobusem. S baťůžky na zádech vyrazíme za zvířátky do ZOO. Některá zvířátka děti shlédnou na výletě úplně poprvé. Zvířátka si pak ve školce zkusíme namalovat nebo vyrobit a připomeneme si je na různém obrazovém materiálu nebo v knihách.

Čeká nás ve školce i hodně zábavy. Nejen ve třídách, ale i na zahradě nebo při delších procházkách do lesa či louku, kde si budeme hrát různé pohybové hry a zábavné soutěže. Nebude chybět ani volná hra, při které se děti přirozeně uvolní a odpočinou si. Každodenní odpočinek děti čeká samozřejmě po dobrém obědě a po přečtení pohádky před odpoledním klidem.

A abychom na své kamarády ze školky nezapomněli, navštíví nás pan fotograf, který všem udělá krásné fotografie na památku.

 

ZÁPIS NA ŠKOLNÍ ROK 2018 / 2019 DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

21. 4. 2018

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »