Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co nás čeká v září..

5. 9. 2017

Co nás čeká v září..

Léto skončilo a všichni se moc těší do mateřské školky. V letošním roce nás potká mnoho příjemných změn. Předškoláci již zasedli do školních lavic a do školky k nám přivítali nové děti. A nejenom děti, ale i nové učitelky, které otevírají hlavní vzdělávací blok pro měsíc září. Každý týden je rozdělen do několika integrovaných bloků, jejichž názvy najdete vždy na nástěnce v šatně školky.

1. týden MOJE NOVÁ ŠKOLKA 

Cílem je navázat první přátelství s novými kamarády, vytvořit si pravidla pro společné soužití, ukázat si prostředí celé mateřské školy, seznámit se s režimem dne.

2. týden CO MÁM RÁD

Cílem je dozvědět se co nejvíc informací o nových kamarádech a utvořit prosociální chování mezi dětmi. Děti budou každý den hovořit o jiném tématu (oblíbená hračka, jídlo, sport, rodina) 

3. týden VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH

Cílem je dozvědět se základní informaci o lidském těle (já a moje tělo, základy hygieny, vím co jím, nemoci kolem nás)

4. týden PŘÍRODA KOLEM NÁS

Cílem je pozorovat podzimní přírodu, která se postupně mění (počasí, plody přírody). Povíme si také o naší obci (co se kde nachází - procházka po Obecnici). Poslední den budeme věnovat svatému Václavovi.