Jdi na obsah Jdi na menu
 


první schůzka s rodiči budoucích dětí školy 17. 5. 2018

3. 10. 2018

Přivítání

 Vítám Vás na naší první společné schůzce.

Nejprve bych Vás chtěla seznámit s paní učitelkami - A. Krajčová, K. Maďarová a K. Bírová a já se jmenuji R. Míková.

Hned na začátku Vás chci informovat o Vaší povinností seznámit se s obsahem Školního řádu a Provozního řádu mateřské školy(který je stále vyvěšený v šatně) a stvrdit svým podpisem v průběhu měsíce září (který je stále vyvěšený v šatně).

- podpisy do konce září, papíry k podpisu budou na stolku v šatně.

 

Organizační záležitosti

- Otevírací doba MŠ 6,15 h. a zavírací doba v 16,15 hod.

- Stravování – děti do jídla nenutíme, ale vedeme je k tomu, než jídlo odnesou  musí ho ochutnat, to znamená, že do chleba kousnou a pak sami řeknou, zda jim to chutná či ne, popřípadě jim stáhneme nožem pomazánku tak, aby jim tam trochu zbyla. Dítě je spokojené a chleba ke svačině sní.

Předškoláci – jíme příborem, děti nedrží příbor tak jak se má, používají pouze vidličku a to ještě v pravé ruce. Proto vás chci požádat o spolupráci, aby i doma se snažily používat příbor tak jak se má.

Děti se sami obsluhují při dopoledních svačinkách, dodržujeme pitný režim, v každé třídě je po celý den k dispozici konvice s pitím. Dítě se kdykoliv může napít.

Odkládání kol chtěla bych Vás požádat, aby jste kvůli bezpečnosti neodkládali kola pod schody tady u vchodu v MŠ. Je na to místo z druhé strany budovy. Je stále otevřeno.

Hygiena- některé děti neumí používat tekuté mýdlo. Tzn. Namočit ruce, jednou stisknout a pak mydlit. Děti několikrát mačkají tekuté mýdlo, až mají plnou dlaň mýdla. Spolupráce s MŠ - nutno kontrolovat i doma.

Poledňáci-  děti, které odcházejí v poledne domů se ráno zapisují do sešitu patřičné třídy, po obědě jsou převedeny do druhé třídy, aby nerušily děti, které jsou na lehátkách a poslouchají pohádku. Proto vždy zvoňte v poledne na druhou třídu.

Kroužky – Taneční kroužek

                     AJ

                     Všeználek

                     Keramický kroužek

 

 

Každé dítě v MŠ bude mít založený u paní Karasové svůj vlastní Fond, z kterého se bude odečítat cena akce, které se dítě zúčastní. Navrhovaná jednorázová částka částka je 600.- Kč., s tím, že po vyčerpání bude tato částka doplňována. Možnost informace o stavu konta vašeho dítěte u paní Karasové. Ta nám bude vybírat hotovost a povede účetnictví fondu každého dítěte.

Diskuse: - chod kroužků

                    - stravování

                    - spaní, lůžkoviny

                  - odchod z MŠ dříve

 

 

Program :   Organizační záležitosti

                     Kroužky

                     Fond dítěte

                     Diskuse